Συσκευές αυτοκινήτων και κινητήρων Σκελετός από αλουμίνιο
Η Metalplus ειδικεύεται στον σχεδιασμό και την κατασκευή βιομηχανικών προφίλ αλουμινίου με βάση παραγωγής άνω των 100.000 τετραγωνικών μέτρων και ετήσια παραγωγική ικανότητα άνω των 100.000 τόνων.
| Προφίλ αλουμινίου |
Προφίλ φτερών ανεμιστήρων από αλουμίνιο |
- Σύστημα προφίλ αλουμινίου
- Κεφάλαιο για την εξάτμιση από αλουμίνιο
- Προφίλ εκτόξευσης LED από αλουμίνιο
- Πλαισίωμα από αλουμίνιο
- Προσαρμοσμένο προφίλ αλουμινίου
- Αλουμινίου θερμοαποχέτευσης
- Κουτί ηλεκτρικού κινητήρα Προφίλ αλουμινίου
- Προφίλ αλουμινίου κατασκευής
- Αλουμινένιο σωλήνα εκτόξευσης
|
- Χύτευση με πετσέτα
- Κουτί με καθοδήγηση χύτευσης
- Χάλυβα από ανοξείδωτο χάλυβα
- Άλλα είδη χύτευσης
- Πίνακα σύνθετου αλουμινίου.
|
Περιγραφή του προϊόντος
Το αλουμίνιο είναι το υλικό που χρησιμοποιείται συχνότερα για τα χύτευμα αλουμινίου για την παραγωγή ελαφρών εξαρτημάτων.Η βασική αρχή του χύτευσης χαμηλής πίεσης κράματος αλουμινίου είναι να κάνει το υγρό κράμα αλουμινίου να γεμίσει το καλούπι αλουμινίου και να υποβληθεί σε ολόκληρη τη διαδικασία στερεώσεως υπό χαμηλή πίεση εργασίας (00,06 ~ 0,15 MPa) για την απόκτηση υψηλής ποιότητας χύτευσης.
Τα εξαρτήματα χύτευσης με ψεκασμό ακριβείας χρησιμοποιούνται ευρέως σε εξαρτήματα υλικού, εξαρτήματα αυτοκινήτων, εξαρτήματα μηχανημάτων, ιατρικό εξοπλισμό και διάφορες βιομηχανικές εφαρμογές.
Προδιαγραφές
| Υλικό | Σύνθεση αλουμινίου, χάλυβα άνθρακα, σύνθεση χάλυβα, ανοξείδωτο χάλυβα |
| Διαδικασία | Σχέδια → Κατασκευή καλούπιων → Στάρα → Επεξεργασία ακατέργαστη → Επεξεργασία CNC → Επεξεργασία επιφάνειας → Έλεγχος προϊόντος → Συσκευή → Παράδοση |
| Ανοχή διαστάσεων χύτευσης | CT7-CT8 |
| Ακαθαρσία της επιφάνειας χύτευσης | Ra 12,5um |
| Περιοχή βάρους χύτευσης | 0.1-100kg |
| Μέγεθος του καστ | Μέγιστο γραμμικό μέγεθος: 1200 mm, μέγιστο διάμετρο: 600 mm |
| Επεξεργαστική ακρίβεια | Ακριβότητα τοποθέτησης 0,008mm, θέση Rep. ακρίβεια 0,006mm |
| Ακαθαρσία της επιφάνειας επεξεργασίας | Ra0,8 έως 6,3um |
| Μέγιστο ταξίδι της σπινδύλας | 1800 mm x 850 mm x 700 mm |
| Διάμετρος περιστροφής | 1000 χιλιοστά |
| Πρότυπο υλικών | ΒΔ, ASTM, AISI, DIN, BS, JIS, NF, AS, AAR |
| Επεξεργασία επιφάνειας | Ηλεκτροπληρωμή, χρωματοποίηση, ψευδαργύρισμα, νικελική επικάλυψη, ηλεκτροφόρηση, ανωδίαση, γυαλισμός, επίχρισμα σκόνης, αμμοβόληση, παθητικοποίηση, χρωματισμός με ψεκασμό, κλπ. |
| Τύπος διαδικασίας χύτευσης | Χύτευση με ζύμωση υψηλής πίεσης (HPDC), κατακόρυφη χύτευση με ζύμωση χαμηλής πίεσης (LPDC), χύτευση με ζύμωση με άμμο ακριβείας, χύτευση με χαμένο αφρό, χύτευση επενδύσεων, χύτευση μετάλλων |
| Διαθέσιμη υπηρεσία | OEM & ODM |
| Έλεγχος ποιότητας | 0 ελαττώματα, 100% επιθεώρηση πριν από τη συσκευασία |
| Εφαρμογή | Σιδηρόδρομοι, αυτοκίνητα και φορτηγά, κατασκευαστικές μηχανές, ανελκυστήρες, γεωργικές μηχανές, ναυπηγεία, μηχανές πετρελαίου, κατασκευές, βαλβίδες και αντλίες, ηλεκτρικές μηχανές, υλικό,εξοπλισμός ισχύος |
| Τροποποιημένο | 1 τόνος |
| Όροι πληρωμής | T/T, L/C κατά την επίσκεψη |
| Λιμάνι | Λιμάνι της Σαγκάης |
Τα Πλεονεκτήματά Μας
Εξαγωγούμε τα περισσότερα από τα εξατομικευμένα προϊόντα μας στις ΗΠΑ και την Ευρώπη, όπου οι πελάτες μας έχουν γίνει τακτικοί πελάτες.Μπορούμε εύκολα να ικανοποιήσουμε τις ανάγκες των πελατών..
- Περισσότερη από 17 χρόνια εμπειρίας στην κατασκευή στην εκτόξευση αλουμινίου
- Ισχυρές δυνατότητες σχεδιασμού και κατασκευής, συμπεριλαμβανομένης της εξωρύθμισης, της επεξεργασίας CNC, της άλεσης και της στροφής με γρήγορη απόδοση
- Συμπληρωματικές μηχανές επεξεργασίας μετάλλων, συμπεριλαμβανομένης της κοπής με λέιζερ, της κάμψης CNC, της συγκόλλησης και της τυποποίησης
- Ολοκληρωμένος έλεγχος ποιότητας καθ' όλη τη διάρκεια της διαδικασίας παραγωγής για μακροπρόθεσμη σταθερότητα και εξαιρετική ποιότητα
Τεχνική υποστήριξη
- Βάσει των απαιτήσεων των πελατών, σχεδιάζουμε την εμφάνιση του προφίλ με εξάντληση, παρέχουμε σχέδια CAD και 3D μοντέλα για επιβεβαίωση, προσαρμόζουμε τα καλούπια και εξάντλουμε προφίλ αλουμινίου που πληρούν τις προδιαγραφές
- Για τους πελάτες με δυνατότητες σχεδιασμού, η επαγγελματική ομάδα R & D μας αναλύει και βελτιστοποιεί τα σχέδια με βάση τα σχέδια των πελατών και την εμπειρία επεξεργασίας ακονισμού
- Πλήρης εξυπηρέτηση "από ένα σταθμό" που περιλαμβάνει σχεδιασμό προϊόντων, εξατομικευμένα καλούπια, τήξη και χύτευση ράβδων αλουμινίου, επεξεργασία προφίλ με εκτόξευση, επεξεργασία ακριβείας και επεξεργασία επιφάνειας
Εξοπλισμός εργοστασίου
Εκτόξευση
Εξοπλισμένη με 44 γραμμές εκτόξευσης αλουμινίου, η MetalPlus παράγει διάφορα πρότυπα εμπορικών και βιομηχανικών προφίλ αλουμινίου με μέγιστη εξωτερική διάμετρο 350 mm.Η μεγαλύτερη εξτρεδόρα μας είναι μια μονάδα 6800 τόνων ικανή να παράγει βιομηχανικά προφίλ μέχρι 600 mm διάμετρος.
Ανωδικοποίηση
Το MetalPlus διαθέτει 6 γραμμές παραγωγής ανωτισμού που παράγουν προφίλ με ομοιόμορφο πάχος και χρώμα ταινίας οξείδωσης.με προσαρμοσμένα χρώματα διαθέσιμα κατόπιν αιτήματος.
Ζωγραφική
Το εργοστάσιο μας είναι εξοπλισμένο με 4 γραμμές ψεκασμού σκόνης χρησιμοποιώντας υψηλής ποιότητας ακροφύσια ψεκασμού από την Gema Ελβετία και φιλική προς το περιβάλλον μπογιά με ισχυρή πρόσφυση και ανθεκτική διατήρηση χρώματος.
Εργαλεία CNC
Το MetalPlus είναι εξοπλισμένο με προηγμένο μηχανικό εξοπλισμό που λειτουργεί από έμπειρους τεχνικούς:
- 12 Κέντρα επεξεργασίας PRATIC για τη φρέσκιση, τη γεώτρηση και την απόκτηση προφίλ έως 6 μέτρων
- Πλήρως αυτόματες μηχανές κοπής από την Wegoma για ακριβή κοπή με αυτόματη τροφοδοσία υλικού
- 30 μηχανές τρύπησης με πίεση από 50 έως 100 τόνους για προφίλ πάχους άνω των 5 mm
- 10 μηχανές τέντωσης με τέντωμα για την ακριβή τέντωση προφίλ
- 10 φρεατομηχανές για διάφορες ανάγκες μηχανικής
Συσκευή και αποστολή
Τα τελικά προϊόντα συσκευάζονται χειροκίνητα και είναι έτοιμα για παράδοση.
Ιστορία της εταιρείας
- 2004: Αναγνωρισμένο εμπορικό σήμα της αγοράς υλικών οικοδομής
- 2006: Πιστοποιητικό απαλλαγής προϊόντος από επιθεώρηση εποπτείας της ποιότητας και ISO9001
- 2009: Προηγμένη εταιρεία, πιστοποιητικό φημισμένης μάρκας της Jiangsu, αξιόπιστο προϊόν ποιότητας στην επαρχία Jiangsu
- 2012: Καθορισμένη επιχειρηματική σχέση με την Panasonic, LG
- 2015: Καινοτόμος παραγωγός και εταίρος προμηθευτής για Ευρωπαίους πελάτες
- 2017: Ανάπτυξη νέων προϊόντων θερμαντήρων με βάση τα ξύλα
- 2019: Συνεργάστηκε με τους μεγαλύτερους κατασκευαστές θερμαντήρων στον κόσμο, προμηθεύοντας περιβλήματα αλουμινίου
- 2023: Διεύρυνση του δικτύου διανομέων στο εξωτερικό για οφέλη ολικής ωφέλειας
Σημαντικά σημεία του έργου
Στάδιο Soccer City, Γιοχάνεσμπουργκ:Συμμετείχαμε ως ο κύριος προμηθευτής αλουμινίου για αυτό το γήπεδο 94.000 θέσεων, το μεγαλύτερο γήπεδο χωρητικότητας στην Αφρική.
Φυτοφόρα αστακό:Συνεργαζόμαστε με αυτόν τον σκανδιναβικό γίγαντα των ρυμουλκουμένων, παρέχοντας βελτιστοποίηση σχεδιασμού και υπηρεσίες κατασκευής για να ελαχιστοποιήσουμε το κόστος παραγωγής και να βελτιώσουμε την απόδοση του προϊόντος.
Σχολικό Πρόγραμμα:Παρέχουμε πόδια από αλουμίνιο για σχολικά τραπέζια, βοηθώντας τους τοπικούς πελάτες να κερδίσουν προσφορές έργων με τις ισχυρές δυνατότητες σχεδιασμού και την ώριμη τεχνολογία μας.