|
Λεπτομέρειες:
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
|
| Υλικό: | Κράμα αργιλίου | Βαθμός ανοχής: | 7 |
|---|---|---|---|
| Τραχύτητα επιφάνειας: | Ra 12,5 μ | Εύρος Βάρους: | 0.1-100kg |
| Μέγιστο γραμμικό μέγεθος: | 1200 χλστ | Ανώτατο μέγεθος διαμέτρων: | 600 χλστ |
| Μηχανική Ακρίβεια: | 00,008mm | Ακρίβεια επανατοποθέτησης: | 00,006 mm |
| Κατεργασία της τραχύτητας: | Ra0,8~6,3um | Max Spindle Travel: | 1800mmx850mmx700mm |
| Μέγιστη διάμετρος στροφής: | 1000mm | Διαδικασία χύτευσης: | Χύτευση με υψηλή πίεση (HPDC) |
| Παραγωγική ικανότητα: | 10000 τεμάχια/έτος | Χωρητικότητα εξώθησης: | 100000 τόνοι ετησίως |
| Μέγιστη διάμετρος εξώθησης: | 600 χλστ | ||
| Επισημαίνω: | Ενεργοποιητής τροχού πτερυγίων αλουμινίου ADC12,CNC Machining Χύτευση αλουμινίου,CT7 Tolerance Grade Precision Die Casting |
||
Η Metalplus ειδικεύεται στο σχεδιασμό και την κατασκευή βιομηχανικών προφίλ αλουμινίου με παραγωγική βάση άνω των 100.000 τετραγωνικών μέτρων και ετήσια δυναμικότητα άνω των 100.000 τόνων.
| Προφίλ Αλουμινίου | Προφίλ Πτερυγίων Ανεμιστήρα Αλουμινίου |
|---|---|
| Σύστημα Προφίλ Αλουμινίου | Χυτό Περίβλημα LED |
| Περίβλημα Εξώθησης Αλουμινίου | Χυτό Ανοξείδωτο Ατσάλι |
| Προφίλ Εξώθησης LED Αλουμινίου | Χυτό Αλουμίνιο |
| Πλαίσιο Αλουμινίου | ACP | Σύνθετο Πάνελ Αλουμινίου |
| Προσαρμοσμένο Προφίλ Αλουμινίου | |
| Ψύκτρα Αλουμινίου | |
| Προφίλ Αλουμινίου Περιβλήματος Ηλεκτροκινητήρα | |
| Προφίλ Αλουμινίου Κατασκευών | |
| Σωλήνας Εξώθησης Αλουμινίου |
Το αλουμίνιο είναι το υλικό που χρησιμοποιείται συχνότερα για χυτά αλουμινίου για την παραγωγή ελαφρών εξαρτημάτων. Η βασική αρχή της χύτευσης χαμηλής πίεσης περιλαμβάνει την πλήρωση καλουπιών αλουμινίου και την ολοκλήρωση της στερεοποίησης υπό χαμηλή πίεση λειτουργίας (0,06-0,15MPa) για την απόκτηση χυτών υψηλής ποιότητας.
Τα εξαρτήματα χύτευσης ακριβείας χρησιμοποιούνται ευρέως σε εξαρτήματα υλικού, εξαρτήματα κινητήρων αυτοκινήτων, εξαρτήματα μηχανημάτων, ιατρικό εξοπλισμό και διάφορες βιομηχανικές εφαρμογές.
| Παράμετρος | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Υλικό | Κράμα Αλουμινίου, Ανθρακούχος Χάλυβας, Κράμα Χάλυβα, Ανοξείδωτος Χάλυβας |
| Διαδικασία | Σχέδια → Κατασκευή Καλούπιου → Χύτευση → Ακατέργαστη Κατεργασία → Κατεργασία CNC → Επιφανειακή Επεξεργασία → Έλεγχος Προϊόντος → Συσκευασία → Παράδοση |
| Ανοχή Διαστάσεων Χύτευσης | CT7-CT8 |
| Τραχύτητα Επιφάνειας Χύτευσης | Ra 12.5um |
| Εύρος Βάρους Χύτευσης | 0.1-100kg |
| Μέγεθος Χύτευσης | Μέγιστο γραμμικό μέγεθος: 1200mm, Μέγιστο μέγεθος διαμέτρου: 600mm |
| Ακρίβεια Κατεργασίας | Ακρίβεια τοποθέτησης 0,008mm, Ακρίβεια επαναλαμβανόμενης τοποθέτησης 0,006mm |
| Τραχύτητα Επιφάνειας Κατεργασίας | Ra0.8~6.3um |
| Μέγιστη Διαδρομή Άξονα | 1800mm x 850mm x 700mm |
| Μέγιστη Διάμετρος Στροφής | 1000mm |
| Πρότυπο Υλικού | GB, ASTM, AISI, DIN, BS, JIS, NF, AS, AAR |
| Επιφανειακή Επεξεργασία | Ηλεκτρολυτική Επιμετάλλωση, Επιχρωμίωση, Επιψευδαργύρωση, Επιμετάλλωση Νικελίου, Ηλεκτροφόρηση, Ανόπτηση, Γυάλισμα, Επίστρωση Πούδρας, Αμμοβολή, Παθητικοποίηση, Βαφή Ψεκασμού |
| Τύποι Διαδικασιών Χύτευσης | Χύτευση Υψηλής Πίεσης (HPDC), Κάθετη Χύτευση Χαμηλής Πίεσης (LPDC), Χύτευση Ακριβείας με Άμμο, Χύτευση με Χαμένο Αφρό, Χύτευση Επενδύσεων, Χύτευση Μετάλλων |
| Διαθέσιμη Υπηρεσία | OEM & ODM |
| Έλεγχος Ποιότητας | 0 ελαττώματα, 100% επιθεώρηση πριν τη συσκευασία |
| Εφαρμογή | Τρένο & σιδηρόδρομος, αυτοκίνητο & φορτηγό, μηχανήματα κατασκευών, περονοφόρο ανυψωτικό, γεωργικά μηχανήματα, ναυπηγική, πετρελαϊκά μηχανήματα, κατασκευές, βαλβίδες και αντλίες, ηλεκτρική μηχανή, υλικό, εξοπλισμός ενέργειας |
| MOQ | 1 ΤΟΝΟΣ |
| Όροι Πληρωμής | T/T, L/C εν όψει |
| Λιμάνι | Λιμάνι Σαγκάης |
44 γραμμές εξώθησης αλουμινίου με συστήματα ελέγχου PLC, ικανές να παράγουν εμπορικά και βιομηχανικά προφίλ αλουμινίου έως 350mm εξωτερικής διαμέτρου. Μεγαλύτερη μηχανή εξώθησης: μονάδα 6800 τόνων για προφίλ έως 600mm διαμέτρου.
6 γραμμές παραγωγής ανόπτησης που δημιουργούν ομοιόμορφη πάχος φιλμ οξείδωσης σε χρώματα όπως ασημί, μαύρο, χρυσό, σαμπάνια και απομίμηση ατσαλιού. Αυστηρός ποιοτικός έλεγχος διασφαλίζει τη συνοχή των χρωμάτων.
4 γραμμές ψεκασμού πούδρας χρησιμοποιώντας ακροφύσια Gema Ελβετίας με φιλική προς το περιβάλλον, ανθεκτική βαφή με ισχυρή πρόσφυση και διατήρηση χρώματος.
Προηγμένος εξοπλισμός κατεργασίας, συμπεριλαμβανομένων 12 κέντρων κατεργασίας PRATIC για προφίλ έως 6 μέτρα, αυτόματων μηχανών κοπής από Wegoma, 30 μηχανών διάτρησης (50-100 τόνων), μηχανών κάμψης και φρεζών για σύνθετη επεξεργασία προφίλ.
Τα τελικά προϊόντα υποβάλλονται σε χειροκίνητη συσκευασία με αυστηρές διαδικασίες διαχείρισης αποθηκών. Όλες οι συναλλαγές καταγράφονται και τα προϊόντα εξετάζονται πριν από την παράδοση για να διασφαλιστούν τα πρότυπα ποιότητας.
Στάδιο Soccer City, Γιοχάνεσμπουργκ: Κύριος προμηθευτής αλουμινίου για το στάδιο με τη μεγαλύτερη χωρητικότητα της Αφρικής (94.000 θέσεις), συμβάλλοντας σε αυτό το μεγάλο έργο υποδομής της Νότιας Αφρικής.
Ρυμουλκούμενα Lobster: Συνεργασία με τον σκανδιναβικό γίγαντα ρυμουλκούμενων, παρέχοντας βελτιστοποίηση σχεδιασμού και τεχνογνωσία επεξεργασίας για την ελαχιστοποίηση του κόστους παραγωγής και τη βελτίωση της απόδοσης του προϊόντος.
Έργο Σχολικών Επίπλων: Προμήθεια ποδιών αλουμινίου για σχολικά γραφεία, υποστηρίζοντας τον τοπικό πελάτη Dadn σε επιτυχημένες προσφορές έργων μέσω ισχυρών δυνατοτήτων σχεδιασμού και κατασκευής.
Υπεύθυνος Επικοινωνίας: Mr. Chris Gong
Τηλ.:: +86-13861643436
Φαξ: 86-0510-86215836