ODM Hardware Foundry Sand Gravity Parts Αλουμίνιο Χύτευση με ρίψη
Η Metalplus ειδικεύεται στον σχεδιασμό και την κατασκευή βιομηχανικών προφίλ αλουμινίου με βάση παραγωγής άνω των 100.000 τετραγωνικών μέτρων και ετήσια παραγωγική ικανότητα άνω των 100.000 τόνων.
Ποικιλία προϊόντων
| Προφίλ αλουμινίου |
Χύτευση με πετσέτα |
- Σύστημα προφίλ αλουμινίου
- Κεφάλαιο για την εξάτμιση από αλουμίνιο
- Προφίλ εκτόξευσης LED από αλουμίνιο
- Πλαισίωμα από αλουμίνιο
- Προσαρμοσμένο προφίλ αλουμινίου
- Αλουμινίου θερμοαποχέτευσης
- Προφίλ αλουμινίου για το περίβλημα του ηλεκτρικού κινητήρα
- Προφίλ αλουμινίου κατασκευής
- Αλουμινένιο σωλήνα εκτόξευσης
|
- Δοκιμαστικό δοχείο
- Χάλυβα από ανοξείδωτο χάλυβα
- Άλλα είδη χύτευσης
- Πίνακα σύνθετου αλουμινίου
|
Διαδικασία χύτευσης αλουμινίου
Το αλουμίνιο είναι το κύριο υλικό για την παραγωγή ελαφρών εξαρτημάτων χύτευσης.15MPa) για την επίτευξη υψηλής ποιότητας χύτευσηςΤα εξαρτήματα χύτευσης με ψεκασμό ακριβείας χρησιμοποιούνται ευρέως σε εξαρτήματα υλικού, εξαρτήματα κινητήρων αυτοκινήτων, εξαρτήματα μηχανημάτων και ιατρικό εξοπλισμό.
Τεχνικές προδιαγραφές
| Υλικό | Σύνθεση αλουμινίου, χάλυβα άνθρακα, σύνθεση χάλυβα, ανοξείδωτο χάλυβα |
| Διαδικασία | Σχέδια → Κατασκευή καλούπιων → Στάρα → Επεξεργασία ακατέργαστη → Επεξεργασία CNC → Επεξεργασία επιφάνειας → Έλεγχος προϊόντος → Συσκευή → Παράδοση |
| Ανεκτικότητα διαστάσεων του χύτευσης | CT7-CT8 |
| Ακατέργαστη επιφάνεια χύτευσης | Ra 12,5um |
| Περιοχή βάρους χύτευσης | 0.1-100kg |
| Μέγεθος του καστ | Μέγιστο γραμμικό μέγεθος: 1200 mm, μέγιστο διάμετρο: 600 mm |
| Επεξεργαστική ακρίβεια | Ακριβότητα θέσης 0,008mm, Επαναλαμβάνουμε την ακρίβεια θέσης 0,006mm |
| Επεξεργαστική επιφάνεια | Ra0,8 έως 6,3um |
| Μέγιστο ταξίδι της σπινδύλας | 1800 mm x 850 mm x 700 mm |
| Διάμετρος περιστροφής | 1000 χιλιοστά |
| Πρότυπο υλικού | ΒΔ, ASTM, AISI, DIN, BS, JIS, NF, AS, AAR |
| Επεξεργασία επιφάνειας | Ηλεκτροπληγή, χρωματοποίηση, ψευδαργύρισμα, νικελική επικάλυψη, ηλεκτροφόρηση, ανωδίαση, γυαλισμός, επίστρωση σε σκόνη, αμμοκροτήματα, παθητικοποίηση, χρωματισμός με ψεκασμό |
| Τύπος διαδικασίας χύτευσης | Χύτευση με ζύμωση υψηλής πίεσης (HPDC), κατακόρυφη χύτευση με ζύμωση χαμηλής πίεσης (LPDC), χύτευση με ζύμωση με άμμο ακριβείας, χύτευση με χαμένο αφρό, χύτευση επενδύσεων, χύτευση μετάλλων |
| Διαθέσιμη υπηρεσία | OEM & ODM |
| Έλεγχος ποιότητας | 0 ελαττώματα, 100% επιθεώρηση πριν από τη συσκευασία |
| Εφαρμογή | Σιδηρόδρομοι, αυτοκίνητα και φορτηγά, κατασκευαστικές μηχανές, ανελκυστήρες, γεωργικές μηχανές, ναυπηγεία, μηχανές πετρελαίου, κατασκευές, βαλβίδες και αντλίες, ηλεκτρικές μηχανές, υλικό,εξοπλισμός ισχύος |
| Τροποποιημένο | 1 τόνος |
| Όροι πληρωμής | T/T, L/C κατά την επίσκεψη |
| Λιμάνι | Λιμάνι της Σαγκάης |
Τα Πλεονεκτήματά Μας
17+ χρόνια εμπειρία στην κατασκευή στην εκτόξευση αλουμινίου
Ισχυρές δυνατότητες σχεδιασμού και κατασκευής με ταχεία ανταπόκριση
Συμπλήρωμα εξοπλισμού επεξεργασίας μετάλλων, συμπεριλαμβανομένης της κοπής με λέιζερ, της κάμψης CNC και της συγκόλλησης
Ολοκληρωμένος έλεγχος ποιότητας καθ' όλη τη διάρκεια της διαδικασίας παραγωγής
Τακτικές εξαγωγές προς τις Ηνωμένες Πολιτείες και την Ευρώπη με καθιερωμένες σχέσεις με τους πελάτες
Υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης
- Υπηρεσίες προσαρμοσμένου σχεδιασμού, συμπεριλαμβανομένων των σχεδίων CAD και των 3D μοντέλων για τα εξτρεμισμένα προφίλ
- Ανάλυση σχεδιασμού και βελτιστοποίηση από επαγγελματική ομάδα Ε&Α για τη μείωση του κόστους και τη βελτίωση της απόδοσης
- Εξυπηρέτηση σε ένα σταθμό από το σχεδιασμό του προϊόντος έως την επεξεργασία της επιφάνειας με πλήρη έλεγχο της διαδικασίας
Ικανότητες εξοπλισμού εργοστασίου
Εκτόξευση:44 γραμμές εκτόξευσης αλουμινίου με μέγιστη χωρητικότητα εξωτερικής διάμετρου 350 mm, συμπεριλαμβανομένης της εκτόξευσης 6800 τόνων για προφίλ έως 600 mm διάμετρου.
Ανωδικοποίηση:6 γραμμές παραγωγής ανωτισμού με ομοιόμορφο πάχος ταινίας οξείδωσης και επιλογές χρωμάτων, συμπεριλαμβανομένων ασημιού, μαύρου, χρυσού, σαμπάνιας και μιμητικού χάλυβα.
Ζωγραφική:4 γραμμές ψεκασμού σκόνης που χρησιμοποιούν ακροφύσια Gema Switzerland με φιλικό προς το περιβάλλον, ανθεκτικό χρώμα.
Εργασία CNC:Προηγμένος εξοπλισμός, συμπεριλαμβανομένων 12 κέντρων επεξεργασίας PRATIC, αυτόματων μηχανών κοπής, 30 μηχανών τρύπησης και εξοπλισμού κάμψης για ακριβή κατασκευή μετάλλων.
Διασφάλιση ποιότητας και συσκευασία
Τα τελικά προϊόντα υποβάλλονται σε χειροκίνητη συσκευασία και αυστηρή διαχείριση αποθήκης με ολοκληρωμένη επιθεώρηση πριν από την παράδοση.
Πιστοποιητικά
Ιστορία της εταιρείας
- 2004: Αναγνωρισμένο εμπορικό σήμα στην αγορά υλικών οικοδομής
- 2006: Πιστοποίηση ISO9001 και απαλλαγή από την εποπτεία της ποιότητας του προϊόντος
- 2009: Προχωρημένο καθεστώς εταιρείας και πιστοποίηση της διάσημης μάρκας Jiangsu
- 2012: Καθορισμένες επιχειρηματικές σχέσεις με την Panasonic και την LG
- 2015: Καινοτόμος παραγωγός και προμηθευτής για Ευρωπαίους πελάτες
- 2017: Ανάπτυξη νέων προϊόντων θέρμανσης με πλακέτες
- 2019: Προμηθευτής των μεγαλύτερων κατασκευαστών θερμαντήρων στον κόσμο
- 2023: Επέκταση του δικτύου διανομέων στο εξωτερικό
Αξιοσημείωτα έργα
Στάδιο Soccer City, Γιοχάνεσμπουργκ:Ο κύριος προμηθευτής αλουμινίου για το μεγαλύτερο στάδιο χωρητικότητας της Αφρικής (94.000 θέσεις).
Φυτοφόρα αστακό:Συνεργασία με τη σκανδιναβική εταιρεία ρυμουλκούμενων με βελτιστοποίηση σχεδιασμού και προηγμένη επεξεργασία.
Πρόγραμμα σχολικών επίπλων:Προμηθευτής αλουμινένιων ποδιών για σχολικά γραφεία με ισχυρές δυνατότητες σχεδιασμού και κατασκευής.