Ηλεκτρονική λύση Επεξεργασία CNC Αλουμινίου
Το αλουμίνιο είναι το υλικό που χρησιμοποιείται συχνότερα για την παραγωγή ελαφρών εξαρτημάτων μέσω χύτευσης αλουμινίου. The fundamental principle of low pressure casting for aluminum alloys involves filling the aluminum mold with liquid aluminum alloy and completing the solidification process under low working pressure (00,15 MPa), με αποτέλεσμα υψηλής ποιότητας χυτήματα.
Τα εξαρτήματα χύτευσης με ψεκασμό ακριβείας χρησιμοποιούνται ευρέως σε εξαρτήματα υλικού, εξαρτήματα κινητήρων αυτοκινήτων, εξαρτήματα μηχανημάτων, ιατρικό εξοπλισμό και διάφορες άλλες εφαρμογές.
Προδιαγραφές
| Υλικό | Σύνθεση αλουμινίου, χάλυβα άνθρακα, σύνθεση χάλυβα, ανοξείδωτο χάλυβα |
| Διαδικασία | Σχέδια → Κατασκευή καλούπιων → Στάρα → Επεξεργασία ακατέργαστη → Επεξεργασία CNC → Επεξεργασία επιφάνειας → Έλεγχος προϊόντος → Συσκευή → Παράδοση |
| Ανεκτικότητα διαστάσεων του χύτευσης | CT7-CT8 |
| Ακατέργαστη επιφάνεια χύτευσης | Ra 12,5 μm |
| Περιοχή βάρους χύτευσης | 0.100 kg |
| Μέγεθος του καστ | Μέγιστο γραμμικό μέγεθος: 1200 mm, μέγιστο διάμετρο: 600 mm |
| Επεξεργαστική ακρίβεια | Ακρίβεια θέσης 0,008 mm, Ακρίβεια επαναφοράς θέσης 0,006 mm |
| Επεξεργαστική επιφάνεια | Ra 0,8 ∆ 6,3 μm |
| Μέγιστο ταξίδι της σπινδύλας | 1800 mm × 850 mm × 700 mm |
| Διάμετρος περιστροφής | 1000 χιλιοστά |
| Πρότυπο υλικού | ΒΔ, ASTM, AISI, DIN, BS, JIS, NF, AS, AAR |
| Επεξεργασία επιφάνειας | Ηλεκτροπληρωμή, χρωματοποίηση, ψευδαργύρισμα, νικελική επικάλυψη, ηλεκτροφορέση, ανωδίαση, γυαλισμός, επίστρωση σε σκόνη, αμμοκροτήματα, παθητικοποίηση, χρωματισμός με ψεκασμό κλπ. |
| Τύπος διαδικασίας χύτευσης | Χύτευση με ζύμωση υψηλής πίεσης (HPDC), κατακόρυφη χύτευση με ζύμωση χαμηλής πίεσης (LPDC), χύτευση με ζύμωση με άμμο ακριβείας, χύτευση με χαμένο αφρό, χύτευση επενδύσεων, χύτευση μετάλλων |
| Διαθέσιμη υπηρεσία | OEM & ODM |
| Έλεγχος ποιότητας | 0 ελαττώματα, 100% επιθεώρηση πριν από τη συσκευασία |
| Εφαρμογή | Σιδηρόδρομοι και σιδηροδρομικές γραμμές, Αυτοκίνητα και φορτηγά, Μηχανήματα Κατασκευής, Φορκοστάσια, Γεωργικά Μηχανήματα, Ναυπηγεία, Μηχανήματα Πετρελαίου, Κατασκευές, Βαλβίδες και Αντλίες, Ηλεκτρικές Μηχανές, Εργαλεία,Εξοπλισμός ηλεκτρικής ενέργειας, κλπ. |
| Τροποποιημένο | 1 τόνος |
| Όροι πληρωμής | T/T, L/C κατά την επίσκεψη |
| Λιμάνι | Λιμάνι της Σαγκάης |
Τα Πλεονεκτήματά Μας
Εξαγάγουμε τα περισσότερα από τα εξατομικευμένα προϊόντα μας στις Ηνωμένες Πολιτείες και την Ευρώπη, όπου οι πελάτες μας έχουν γίνει τακτικοί πελάτες.Με πάνω από 17 χρόνια εμπειρίας στην κατασκευή στον τομέα της εκτόξευσης αλουμινίου, μπορούμε εύκολα να ικανοποιήσουμε τις ανάγκες των πελατών.
- Ισχυρές δυνατότητες σχεδιασμού και εκτόξευσης με υψηλής ταχύτητας μηχανική CNC, άλεση και στροφή
- Συμπληρωματικές μηχανές επεξεργασίας μετάλλων, συμπεριλαμβανομένης της τυποποίησης, της κοπής με λέιζερ, της κάμψης CNC και της συγκόλλησης
- Πλήρης έλεγχος όλων των σταδίων παραγωγής για τη διατήρηση της μακροπρόθεσμης σταθερότητας και της εξαιρετικής ποιότητας
Τεχνική υποστήριξη
- Βάσει των απαιτήσεων του πελάτη, βοηθάμε στο σχεδιασμό προφίλ εμφάνιση εκχυλίσματος, παρέχουν σχέδια CAD και 3D μοντέλα για επιβεβαίωση, προσαρμόζουν το καλούπι,και εξάτμιση προφίλ αλουμινίου που πληρούν τις προδιαγραφές
- Για τους πελάτες με δυνατότητες σχεδιασμού, η επαγγελματική ομάδα Ε&Α αναλύει και βελτιστοποιεί τα σχέδια χρησιμοποιώντας την εμπειρία επεξεργασίας ακονισμού για τη μείωση του κόστους παραγωγής και τη βελτίωση της απόδοσης του προϊόντος
- Η υπηρεσία μας περιλαμβάνει σχεδιασμό προϊόντων, εξατομικευμένα καλούπια, τήξη και χύτευση ράβδων αλουμινίου, προφίλ εκτόξευσης, επεξεργασία ακριβείας και επεξεργασία επιφάνειας,διασφάλιση αποτελεσματικού ελέγχου της σύνθεσης της πρώτης ύλης και της ακρίβειας του προϊόντος
Εξοπλισμός εργοστασίου
Εκτόξευση:Εξοπλισμένοι με 44 γραμμές εκτόξευσης αλουμινίου, παράγουμε διάφορα εμπορικά και βιομηχανικά προφίλ αλουμινίου με μέγιστη εξωτερική διάμετρο 350 mm.Η μεγαλύτερη εξτρεδόρα μας είναι μια μονάδα 6800 τόνων ικανή να παράγει βιομηχανικά προφίλ μέχρι 600 mm σε διάμετρο.
Ανωδικοποίηση:Διαθέτουμε 6 γραμμές παραγωγής ανωτισμού που δημιουργούν ομοιόμορφο πάχος και χρώμα οξειδωτικής ταινίας.με προσαρμοσμένα χρώματα διαθέσιμα κατόπιν αιτήματος.
Ζωγραφική:Το εργοστάσιό μας διαθέτει 4 γραμμές ψεκασμού σκόνης χρησιμοποιώντας υψηλής ποιότητας βρύσες ψεκασμού Gema Switzerland και φιλική προς το περιβάλλον μπογιά με ισχυρή πρόσφυση και ανθεκτική διατήρηση χρώματος.
Εργασία CNC:Εξοπλισμένο με προηγμένο μηχανικό εξοπλισμό που λειτουργεί από έμπειρους τεχνικούς σύμφωνα με αυστηρά βιομηχανικά πρότυπα.
- 12 κέντρα επεξεργασίας PRATIC για τη φρέσκιση, τη γεώτρηση και την εξαγωγή προφίλ μήκους έως 6 μέτρων
- Πλήρως αυτόματες μηχανές κοπής από την Wegoma για ακριβή κοπή με συνεχή τροφοδοσία υλικού
- 30 μηχανές τρύπησης (50·100 τόνων) για προφίλ πάχους άνω των 5 mm
- 10 μηχανές κάμψης με τέντωμα για ακριβή κάμψη τόξου και γωνίας
- 10 αλεξίστρες για διάφορα επίπεδα, σχήματα και αυλακώσεις
Συσκευή και αποστολή:Τα τελικά προϊόντα συσκευάζονται χειροκίνητα σύμφωνα με αυστηρές διαδικασίες διαχείρισης αποθήκης με πλήρη καταγραφή και εξέταση πριν από την παράδοση.
Ιστορία της εταιρείας
- 2004: "Το αναγνωρισμένο εμπορικό σήμα της αγοράς υλικών της κατασκευαστικής βιομηχανίας"
- 2006: "Πιστοποιητικό απαλλαγής του προϊόντος από την επιθεώρηση εποπτείας της ποιότητας" και "ISO9001"
- 2009: "Αύξητη εταιρεία", "Πιστοποιητικό διάσημης μάρκας της Jiangsu", "Πιστοποιητικό αξιόπιστου προϊόντος ποιότητας στην επαρχία Jiangsu"
- 2012: Καθορισμένες επιχειρηματικές σχέσεις με την Panasonic και την LG
- 2015: Γίνεται ένας καινοτόμος παραγωγός και εταίρος προμηθευτής για τους Ευρωπαίους πελάτες
- 2017: Ανάπτυξη νέων προϊόντων θέρμανσης με πλακέτες
- 2019: Συνεργάστηκε με τους μεγαλύτερους κατασκευαστές θερμαντήρων στον κόσμο, προμηθεύοντας περιβλήματα αλουμινίου
- 2023: Διεύρυνση του δικτύου διανομέων στο εξωτερικό για οφέλη ολικής ωφέλειας
Σημαντικά σημεία του έργου
Στάδιο Soccer City, Γιοχάνεσμπουργκ:Ως ο κύριος προμηθευτής αλουμινίου για το μεγαλύτερο γήπεδο της Αφρικής (94.000 θέσεις), συνεισφέραμε σε αυτό το σημαντικό έργο της Νότιας Αφρικής το οποίο έλαβε ομόφωνους έπαινους όταν ολοκληρώθηκε.
Φυτοφόρα αστακό:Συνεργαζόμαστε με περηφάνια με αυτόν τον σκανδιναβικό γίγαντα τροχόσπιτων, όπου η επαγγελματική ομάδα Ε&Α αναλύει και βελτιώνει τα σχέδια,επεξεργασία τους με εξαιρετικό εξοπλισμό και τεχνολογία για την ελαχιστοποίηση του κόστους παραγωγής και τη βελτίωση της απόδοσης του προϊόντος.
Σχολικό πρόγραμμα γραφείου:Προμηθεύσαμε αλουμινένια πόδια για σχολικά γραφεία στον τοπικό πελάτη μας τον Νταν, βοηθώντας τους να κερδίσουν την προσφορά για το σχολικό έργο με τις ισχυρές μας δυνατότητες σχεδιασμού και τις ώριμες τεχνικές.