Επιμετάλλωση CNC Φρεζάρισμα Διάτρηση Χυτοσίδηρο Αλουμινίου Αυτόματα Μέρη
Το αλουμίνιο είναι το υλικό που χρησιμοποιείται συχνότερα για την παραγωγή ελαφρών εξαρτημάτων μέσω χυτοσιδηρών αλουμινίου. Η χύτευση αλουμινίου υπό χαμηλή πίεση περιλαμβάνει την πλήρωση του καλουπιού αλουμινίου και την ολοκλήρωση της διαδικασίας στερεοποίησης υπό χαμηλή πίεση λειτουργίας (0,06-0,15MPa) για την απόκτηση χυτοσιδηρών υψηλής ποιότητας.
Τα εξαρτήματα χύτευσης ακριβείας χρησιμοποιούνται ευρέως σε εξαρτήματα υλικού, εξαρτήματα κινητήρων αυτοκινήτων, εξαρτήματα μηχανημάτων, ιατρικό εξοπλισμό και διάφορες βιομηχανικές εφαρμογές.
Προδιαγραφές προϊόντος
| Υλικό | Κράμα αλουμινίου, χάλυβας άνθρακα, κραματωμένος χάλυβας, ανοξείδωτος χάλυβας |
| Διαδικασία | Σχέδια → Κατασκευή καλουπιού → Χύτευση → Ακατέργαστη κατεργασία → CNC κατεργασία → Επιφανειακή επεξεργασία → Έλεγχος προϊόντος → Συσκευασία → Παράδοση |
| Ανοχή διαστάσεων χύτευσης | CT7-CT8 |
| Τραχύτητα επιφάνειας χύτευσης | Ra 12.5um |
| Εύρος βάρους χύτευσης | 0.1-100kg |
| Μέγεθος χύτευσης | Μέγιστο γραμμικό μέγεθος: 1200mm, Μέγιστο μέγεθος διαμέτρου: 600mm |
| Ακρίβεια κατεργασίας | Ακρίβεια τοποθέτησης 0,008mm, Ακρίβεια επανατοποθέτησης 0,006mm |
| Τραχύτητα επιφάνειας κατεργασίας | Ra0.8~6.3um |
| Μέγιστη διαδρομή ατράκτου | 1800mm x 850mm x 700mm |
| Μέγιστη διάμετρος περιστροφής | 1000mm |
| Πρότυπο υλικού | GB, ASTM, AISI, DIN, BS, JIS, NF, AS, AAR |
| Επιφανειακή επεξεργασία | Ηλεκτρολυτική επιμετάλλωση, επιχρωμίωση, επιψευδαργύρωση, επιμετάλλωση νικελίου, ηλεκτροφόρηση, ανοδίωση, στίλβωση, βαφή πούδρας, αμμοβολή, παθητικοποίηση, ψεκασμός βαφής, κ.λπ. |
| Τύπος διαδικασίας χύτευσης | Χύτευση υπό υψηλή πίεση (HPDC), Κάθετη χύτευση υπό χαμηλή πίεση (LPDC), Χύτευση ακριβείας με άμμο, Χύτευση χαμένου αφρού, Χύτευση επενδύσεων, Χύτευση μετάλλων |
| Διαθέσιμη υπηρεσία | OEM & ODM |
| Ποιοτικός έλεγχος | 0 ελαττώματα, 100% επιθεώρηση πριν από τη συσκευασία |
| Εφαρμογή | Τρένο & σιδηρόδρομος, αυτοκίνητο & φορτηγό, μηχανήματα κατασκευών, περονοφόρο ανυψωτικό, γεωργικά μηχανήματα, ναυπηγική, πετρελαϊκά μηχανήματα, κατασκευές, βαλβίδες και αντλίες, ηλεκτρική μηχανή, υλικό, εξοπλισμός ενέργειας |
| MOQ | 1 TON |
| Όροι πληρωμής | T/T, L/C εν όψει |
| Λιμάνι | Λιμάνι Σαγκάης |
Πλεονεκτήματα κατασκευής μας
- Πάνω από 17 χρόνια εμπειρίας κατασκευής σε εξώθηση αλουμινίου
- Ισχυρές δυνατότητες σχεδιασμού με μηχανήματα CNC, φρεζάρισμα και περιστροφή υψηλής ταχύτητας
- Πλήρεις εγκαταστάσεις επεξεργασίας μετάλλων, συμπεριλαμβανομένης της σφράγισης, της κοπής λέιζερ, της κάμψης CNC και της συγκόλλησης
- Ολοκληρωμένος ποιοτικός έλεγχος καθ' όλη τη διάρκεια της διαδικασίας κατασκευής
- Τακτικές εξαγωγές σε αγορές των Ηνωμένων Πολιτειών και της Ευρώπης
Υπηρεσίες τεχνικής υποστήριξης
- Υπηρεσίες προσαρμοσμένου σχεδιασμού, συμπεριλαμβανομένων σχεδίων CAD και τρισδιάστατων μοντέλων για προφίλ εξώθησης
- Επαγγελματική ομάδα Ε&Α για ανάλυση και βελτιστοποίηση σχεδιασμού για μείωση του κόστους παραγωγής
- Υπηρεσία μιας στάσης που καλύπτει σχεδιασμό προϊόντων, προσαρμογή καλουπιών, τήξη ράβδων αλουμινίου, προφίλ εξώθησης, κατεργασία ακριβείας και επιφανειακή επεξεργασία
Δυνατότητες εξοπλισμού εργοστασίου
Εξώθηση
44 γραμμές εξώθησης αλουμινίου ικανές να παράγουν εμπορικά και βιομηχανικά προφίλ αλουμινίου με μέγιστη εξωτερική διάμετρο 350mm. Ο μεγαλύτερος εξωθητής είναι μονάδα 6800 τόνων για προφίλ διαμέτρου έως 600mm.
Ανοδίωση
6 γραμμές παραγωγής ανοδίωσης που παρέχουν ομοιόμορφο πάχος φιλμ οξείδωσης και επιλογές χρωμάτων, συμπεριλαμβανομένων ασημί, μαύρο, χρυσό, σαμπάνια και απομίμηση χάλυβα.
Βαφή
4 γραμμές ψεκασμού πούδρας που χρησιμοποιούν υψηλής ποιότητας ελβετικά ακροφύσια ψεκασμού Gema με φιλικές προς το περιβάλλον, ανθεκτικές βαφές.
CNC κατεργασία
- 12 κέντρα κατεργασίας PRATIC για φρεζάρισμα, διάτρηση και βίδωμα προφίλ έως 6 μέτρα
- Πλήρως αυτόματες μηχανές κοπής από την Wegoma για ακριβή κοπή
- 30 μηχανές πρεσαρίσματος (χωρητικότητας 50-100 τόνων) και 10 μηχανές κάμψης με τάση
- 10 φρέζες για διάφορες κατεργασίες επιπέδων, λοξών και αυλακιών
Διασφάλιση ποιότητας
Αυστηρή διαχείριση αποθήκης με ολοκληρωμένες διαδικασίες επιθεώρησης. Όλα τα προϊόντα εξετάζονται πριν από την παράδοση με λεπτομερή αρχεία συναλλαγών.
Πιστοποιήσεις & Ιστορία Εταιρείας
- 2004: Αναγνωρισμένο εμπορικό σήμα της αγοράς υλικών οικοδομικής βιομηχανίας
- 2006: Πιστοποίηση ISO9001 και πιστοποιητικό απαλλαγής ποιότητας προϊόντος
- 2009: Πιστοποιητικό διάσημης μάρκας Jiangsu και βραβείο προηγμένης εταιρείας
- 2012: Εγκαθιδρύθηκαν επιχειρηματικές σχέσεις με την Panasonic και την LG
- 2015: Καινοτόμος παραγωγός και συνεργάτης προμήθειας για ευρωπαίους πελάτες
- 2017: Αναπτύχθηκαν νέα προϊόντα θερμαντικών σωμάτων βάσης
- 2019: Προμηθευτής για τους μεγαλύτερους κατασκευαστές θερμαντικών σωμάτων παγκοσμίως
- 2023: Επέκταση δικτύου υπερπόντιων διανομέων
Αξιοσημείωτα έργα
Στάδιο Soccer City, Γιοχάνεσμπουργκ
Κύριος προμηθευτής αλουμινίου για το μεγαλύτερο στάδιο της Αφρικής (94.000 θέσεις), συμβάλλοντας σε αυτό το μεγάλο κατασκευαστικό έργο της Νότιας Αφρικής.
Ρυμουλκούμενα Lobster
Συνεργασία με τον σκανδιναβικό γίγαντα ρυμουλκούμενων με βελτιστοποίηση σχεδιασμού και εξαιρετικό εξοπλισμό επεξεργασίας για ελαχιστοποίηση του κόστους παραγωγής και βελτίωση της απόδοσης του προϊόντος.
Έργο σχολικών γραφείων
Προμήθεια ποδιών αλουμινίου για σχολικά γραφεία, υποστηρίζοντας τον τοπικό πελάτη Dadn να κερδίσει προσφορές σχολικών έργων μέσω ισχυρών δυνατοτήτων σχεδιασμού και ώριμων τεχνικών κατασκευής.